Естрада

Греми 2023 се враќа во Лос Анџелес во февруари

today17/07/2022 5

Background
share close

Наградите „Греми“ се враќаат во Лос Анџелес за 2023 година, објави во четвртокот Академијата за снимање. Откако ќе биде домаќин на своето шоу во 2022 година од Лас Вегас, церемонијата наречена „најголемата ноќ на музиката“ ќе се врати во Јужна Калифорнија и нејзиниот вообичаен дом – Crypto.com арената (претходно Стејплс центар) – на 5 февруари 2023 година. Шоуто ќе се емитува во живо на CBS, со почеток во 20 часот. ЕТ/17 часот. PT. Ќе се емитува и на Paramount+. Номинациите за Греми 2023 година ќе бидат објавени на 15 ноември 2022 година. Пред пандемијата, Греми обично беше едно од најраните шоуа во сезоната на награди, но минатата година се пресели во април, а во 2021 година се емитуваше во март. Греми во 2023 година ќе биде 65-тото доделување на наградите на Академијата.

The post Греми 2023 се враќа во Лос Анџелес во февруари appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

Естрада

Ефто Пупиновски: Мали, бедни, мизерни предавници, народот ви кажа „НЕ“!

Мали, бедни, мизерни предавници. Народот ви кажа „НЕ“! Историјата покажала дека никој не победил здружен народ кој застанал во одбрана на ВИСТИНАТА, порачува легендарниот македонски пејач, Ефто Пупиновски. МАКЕДОНИЈА ЌЕ ЖИВЕЕ, а вие со овој предавнички чин само што ја ПОГРЕБАВТЕ вашата СДСМ за сите времиња. Народот ќе ви суди - вели Пупиновски. The post Ефто Пупиновски: Мали, бедни, мизерни предавници, народот ви кажа „НЕ“! appeared first on Република.

today16/07/2022 6

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%