Естрада

Грашо за концертот во Скопје: Едвај го чекам 18 мај да пеам заедно со македонската публика

today27/04/2022 5

Background
share close

По успешните концерти во Целје, Задар, Марибор, Сплит, по двете преполни арени во Загреб, миленикот на балканската публика Петар Грашо со нетрпение го очекува големиот солистички концерт во нашата метропола. Скопјани, па и цела Македонија со нетрпение го очекуваат 18-ти мај и заедно да ги пеат големите хитови на хрватската музичка ѕвезда како што се: „Уторак“, „Ко нам брани“, „Волим и Постојим“, „Ако те питају“, „Моје злато“, „Јел ти река ко“ и многу други…

Бев пред неколку недели во Скопје, си поминав преубаво. Всшуснот јас секогаш си поминувам преубаво во вашата земја. Не за бадијала покојниот Оливер Драгоевиќ доагаше неколку дена порано пред неговите концерти во Македонија, сега го разбирам зошто. Едвај чекам да дојде 18-ти мај и заедно да пеам со македонската публика, вели Грашо.

Влезниците се веќе пуштени во продажба и истите може да се набават преку продажната мрежа на www.kupikarta.com, потоа Розе Веро 2 и Југотон. Да уживаме на 18. мај во „Арената Борис Трајковски“ и да му докажеме на Петар Грашо дека во Македонија е највеселата публика во светот.

The post Грашо за концертот во Скопје: Едвај го чекам 18 мај да пеам заедно со македонската публика appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

Естрада

Почина Ендрју Вулфолк, еден од најголемите саксофонисти на сите времиња

Светот на музиката жали за смртта на Ендрју Вулфолк, саксофонист и историски член на Earth, Wind & Fire. Бендот, многу познат по песните неизбришливо запишани во историјата на музиката како September, се простува од Вулфолк- еден од најголемите саксофонисти на сите времиња. Смртта ја најави член на групата, пејачот Филип Бејли. Го запознав во средно училиште и од тој момент брзо станавме пријатели и колеги од бендот. Неговото име е […]

today27/04/2022 1

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%