Естрада

„Grand Theft Auto“ – последна журка за годинава во МКЦ

today24/12/2021

Background
share close

Вечерва, со почеток од 22 часот во МКЦ ќе се одржи „Grand Theft Auto“ тематска забава, во организација на Скопски Грув и Funky Fresh. Овој настан е воедно и последната журка во МКЦ за годинава. Преку култните радиостаници застапени во игрите, овој пат со фокус на San Andreas и GTA V, односно автентичниот Los Santos звук ќе го доловат DJ Goce и Double G. Настанот има и задолжителен дрес код: West Coast Los Santos / Gang Colours. Билетите се во ограничен број, достапни по цена од 400 денари на билетарница во МКЦ и онлајн преку bileti.mkc.mk

The post „Grand Theft Auto“ – последна журка за годинава во МКЦ appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Киднапирањето на синот на Лепа Брена го помогнале вработени во нејзината послуга?

Во киднапирањето на Стефан Живојиновиќ, син на Лепа Брена и Боба Живојиновиќ, во ноември 2000 година, најверојатно учествувал некој од најтесниот круг на ова семејство или послугата, тврдат поранешни и сегашни полицајци кои директно или индиректно биле инволвирани во овој случај пред 21 година. ! Како што дознаваме, киднаперите имале детални информации за внатрешноста на вилата на Брена и Боба на Бежанијска коса во Белград, знаеле се за нивните навики, […]

today22/12/2021 26

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%