Естрада

Горан Папаз објави преработка на „Го молам ноќва небото“ од Тоше Проески

today18/12/2021

Background
share close

Саксофонистот Горан Папаз објави преработката на песната „Го молам ноќва небото“ од Тоше Проески. Како продуцент и гитарист на песната се потпишува Танче Гроздановски, пијаното го отсвире Иван Еминовиќ а вокалот е на Андреа Гроздановска. – Маестро Григор Копров кој е автор на музиката и еден од најдобрите текстописци кај нас, Огнен Неделковски, несебично дадоа дозвола за да се направи оваа преработка – информираше Папаз. Песната е снимена во студиото Гроздановски.

The post Горан Папаз објави преработка на „Го молам ноќва небото“ од Тоше Проески appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Сите со елки, Накова се фали со задник

Полека, но сигурно речиси сите ги зафаќа новогодишната „треска“, а на таа имуни не се ниту познатите личности. Веќе доста од нив започнаа да се фалат на социјалните мрежи со нивните накитени елки. Но познатата манекенка Александра Накова реши да ја остави елката во позадина. The post Сите со елки, Накова се фали со задник appeared first on Република.

today17/12/2021 81

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%