Естрада

Големите хитови на Френк Синатра на романтичен концерт „LOVE O’CLOCK – Fly me to the Moon“ во Центар за култура -Битола

today11/02/2022

Background
share close

“LOVE O’CLOCK – Fly me to the Moon“ е насловот на концертот што ќе го одржат вокалистката Јасна Димитровска заедно со Битолскиот дувачки оркестар на 12 февруари (сабота) во 20 часот во Центарот за култура во Битола.

Ова ќе биде романтичен концерт на чиј репертоар ќе се најдат најголемите хитови на безвремениот Френк Синатра, меѓу кои: Cheek to Cheek, I’ve got the world on a string, Come fly with me, Fly me to the moon и многу други .

Влезниците по цена од 250 денари може да се набават на билетарницата на Центарот за култура.

Организаторите најавуваат изненадувања за публиката.

The post Големите хитови на Френк Синатра на романтичен концерт „LOVE O’CLOCK – Fly me to the Moon“ во Центар за култура -Битола appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

Естрада

По пауза од неколку години повторно фолк-фестивал „Прилеп фест“

По пауза од неколку години, на радост на љубителите на добрата македонска народна песна, оваа година повторно ќе блесне фестивалот „Прилеп фест 2022“. Традиционално фестивалот ќе се одржи во домот на културата „Марко Цепенков“ и тоа на 26 мај (четврток), а покровител на истиот ќе биде Општина Прилеп. „Прилеп Фест“ е познат по тоа што на него досега имаат продефилирано најквалитетните музички имиња од нашата земја кои оставиле бројни хитови. […]

today10/02/2022

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%