Естрада

Го начекаа на сред улица: Карлеуша Новата година ја дочека работно, а потоа се појави и фотографија од Душко

today03/01/2022

Background
share close

Новата 2022 година пејачката Јелена Карлеуша ја дочека на градскиот плоштад во Белград каде направи спектакуларно шоу за паметење. И додека таа ги забавуваше над 20-те илјади граѓани, сите се прашуваа каде е Душко Тошиќ. Додека едни на Инстаграм тврдат дека тој ја дочекал Новата година далеку од Србија, друга армија на фанови на двајцата вели дека сопругот на Карлеуша бил на нејзиниот настап во Белград. Ќерките Ника и Атина се видени во публиката како и даваат поддршка на нивната мајка, додека потоа се појави и фотографија од Душко. И тој бил со нив, а на фотографијата ги прегрнува двете ќерки додека му свират трубачи среде улица

The post Го начекаа на сред улица: Карлеуша Новата година ја дочека работно, а потоа се појави и фотографија од Душко appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

Естрада

Тома Здравковиќ напишал песна и за Есма

Легендарниот српски пејач, композитор и поет Тома Здравковиќ, бил познат како голем боем и како некој кој исклучително ги сакал жените. Имал бројни авантури, се женел четири пати, а речиси на секоја жена со која бил ѝ посветил песна. Така Тома ги испеал „Данка“, „Еј Бранка Бранка“, „За Лилјана“, „Дијана“, „Анџела“, „Ана“, „Александра“, „Фатима“, „Јелена“, „Марта“, „Надо Надо“, „Се сеќаваш Сања“ и други… Додека некои од овие песни останаа енигма […]

today03/01/2022

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%