Естрада

Гласајте за Македонија! Гласајте за тинејџерите од „Дајте музика“

today19/12/2021

Background
share close

Гласајте за Кристина, Анастасија, Миха и Филип, тинејџерите од популарната телевизиска серија „Дајте музика“ кои ја претставуваат Македонија со песната „Green forces“. Имаа одличен настап со кој земјава може да се гордее. Она што останува е да го дадете вашиот глас како поддршка за нашите претставници кои блескаа на сцената! Гласајте на следниот линк https://www.youtube.com/watch?v=bsHPzngVq04

The post Гласајте за Македонија! Гласајте за тинејџерите од „Дајте музика“ appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

Естрада

Следете во живо: Дајте музика на евровизиската сцена – да гласаме за нашите јунаци

МРТ и Македонското врши директен пренос од јуниорскиот Евросонг во Париз, в недела (19 декември), во 16 часот. Кристина, Анастасија, Миха и Филип, тинејџерите од популарната телевизиска серија „Дајте музика“ на МРТ, ќе ја претставуваат Македонија со песната „Green forces“ . Деновиве веќе ја имаа првата проба на евровизиската сцена, а реакциите за песната, чии автори се Роберт Билбилов, кој ја напиша музиката, и Робин Зимбаков, кој го напиша текстот, […]

today19/12/2021

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%