Естрада

„Фала ти Боже што ни дозволи да станеме родители“: Александар Белов стана татко

today14/01/2022 9

Background
share close

Македонскиот пејач Александар Белов вчера стана татко. Тој и неговата сопруга Јелена ја добија ќерќичката Мина.

13.01.2022. Фала ти Боже што ни дозволи да станеме родители…Јелена Белов фала ти што на свет ни ја донесе нашата нова заедничка љубов…Се роди Мина Белов!, напиша пејачот на „Фејсбук“.

Неготинскиот пејач денеска живее во Србија, од каде што е и неговата сопруга, а таму продолжи со настапите со свој бенд.

The post „Фала ти Боже што ни дозволи да станеме родители“: Александар Белов стана татко appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Eте зошто „пукнала“: Карлеуша разбрала дека Душко за Нова Година во Турција заминал со друга девојка

  Се уште не стивнува прашината која се крена дека Јелена Карлеуша го пријавила Душко Тошиќ за насилство на Божиќ. Капката која ја прелила чашата и довела до хаос била кога пејачката дознала дека нејзиниот сопруг на новогодишната ноќ е во Турција со друга девојка. Кога тоа му споменала тотално „пукнала“. Душко и Јелена веќе подолго време водат одвоени животи. Се обидувале на секој начин да го спасат бракот, но […]

today13/01/2022 4

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%