Естрада

Евровизиска забава во Скопје за испраќање на евровизиската претставничка Андреа во Торино

today30/04/2022 7

Background
share close

Евровизиска забава за испраќање на македонската делегација и евровизиската претставничка Андреа во Торино, ќе се одржи вечер во Нано Бар во Дебар Маало, во организација на евровизискиот фан клуб ОГАЕ Македонија. На забавата во пресрет на евровизискиот натпревар, посетителите ќе уживаат во најголемите евровизиски хитови, победничките песни од изминатите години, како и песните на досегашните македонски претставници. Влезот за сите евровизиски фанови е бесплатен.

The post Евровизиска забава во Скопје за испраќање на евровизиската претставничка Андреа во Торино appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

Естрада

Почина мајката на Аки Рахимовски, до последно не знаеше дека син ѝ си заминал пред неа

Мајката на Аки Рахимовски, Ана, утрово почина во Скопје. Веста ја објави нивната кума, новинарката Мирјана Василева, која порача дека Ана сега конечно е заедно со својот син. Патувај во божјата светлила тетка Ана, сигурно ќе те дочека синот Аки Рахимовски, почивај во мир, напиша Василева. Василева за „Женски магазин“ раскажа дека Ана починала во домот за стари лица каде што претсојувала последниот период од својот живот, и до самиот […]

today30/04/2022 8

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%