Естрада

Елтон Џон позитивен на Ковид-19, одложени концертите во САД

today26/01/2022

Background
share close

Сер Елтон Џон беше принуден да одложи два концерта во Далас, Тексас, откако неодамна беше позитивен на коронавирусот. Музичарот (74) е вакциниран со две дози и бустер, а моментално има само благи симптоми, се наведува во објавата на неговиот Инстаграм-профил. Пандемијата предизвика одложувања на прошталната турнеја на Сер Елтон, Farewell Yellow Brick Road, во неколку наврати. Друга британска суперѕвезда, Адел, минатата недела ги откажа настапите во Лас Вегас поради Ковид-случаи во нејзиниот тим.

The post Елтон Џон позитивен на Ковид-19, одложени концертите во САД appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

Естрада

Елтон Џон ги одложи концертите, позитивен е на ковид

Британскиот музичар Елтон Џон ги одложи концертите бидејќи е позитивен на ковид-19. Тој е целосно вакциниран и има примено и бустер вакцина. Имал благи симтпми. Концертите се дел од неговата турнеја „Farewell Yellow Brick Road“. Центарот на Американ Ерлајнс во Далас не даде нови датуми за концертите. The post Елтон Џон ги одложи концертите, позитивен е на ковид appeared first on Република.

today25/01/2022

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%