Естрада

Елтон Џон ги одложи концертите, позитивен е на ковид

today25/01/2022

Background
share close

Британскиот музичар Елтон Џон ги одложи концертите бидејќи е позитивен на ковид-19. Тој е целосно вакциниран и има примено и бустер вакцина. Имал благи симтпми. Концертите се дел од неговата турнеја „Farewell Yellow Brick Road“. Центарот на Американ Ерлајнс во Далас не даде нови датуми за концертите.

The post Елтон Џон ги одложи концертите, позитивен е на ковид appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

Естрада

Утре ќе се палат свеќи за Аки Рахимовски на плоштадот Македонија

Во среда, 26 јануари, ден пред неговиот погреб во Загреб, Скопје ќе го испрати својот сограѓанин и пријател, легендарниот фронтмен на групата „Парни ваљак“ и најдобриот рок-вокалист во поширокиот регион – Аки Рахимовски. Поради епидемиолошките ограничувања, последното испраќање на Аки се организира на Градскиот плоштад, кај тревникот пред „Пелистер“, каде ќе биде отворена книга на жалост и ќе се слушаат неговите песни. Сите пријатели, обожавателите на неговата музика и почитувачите […]

today25/01/2022

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%