Естрада

Ефто Пупиновски: Мали, бедни, мизерни предавници, народот ви кажа „НЕ“!

today16/07/2022 6

Background
share close

Мали, бедни, мизерни предавници. Народот ви кажа „НЕ“! Историјата покажала дека никој не победил здружен народ кој застанал во одбрана на ВИСТИНАТА, порачува легендарниот македонски пејач, Ефто Пупиновски.

МАКЕДОНИЈА ЌЕ ЖИВЕЕ, а вие со овој предавнички чин само што ја ПОГРЕБАВТЕ вашата СДСМ за сите времиња. Народот ќе ви суди – вели Пупиновски.

The post Ефто Пупиновски: Мали, бедни, мизерни предавници, народот ви кажа „НЕ“! appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

Естрада

„Некст тајм“ и Лозано со заеднички концерт во Антички театар во Охрид

На 30 јули во Античкиот театар во Охрид за првпат заеднички концерт ќе оддржат моментално најактуелните македонски ѕвезди, групата „Некст тајм“ и Влатко Лозаноски - Лозано. Овој настан за нас е од огромно значење пред се поради тоа што првиот наш фестивал во 2008 како „Некст тајм“, беше токму овде на Антички и ја освоивме публиката која исто така и ден денес е со нас. Заедно со Лозано се појавивме […]

today15/07/2022 4

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%