Естрада

Eд Ширан ќе пее за Украина

today21/03/2022 1

Background
share close

Групата „Сноу патрол“, Ед Ширан, Камила Кабело, Емели Санде и Грегори Портер се првите уметници најавени за Концертот за Украина – двочасовен настан за собирање пари и средства за добротворни цели во Украина, закажан за наредниот вторник – 29 март. Како што беше најавено минатата недела, „ИТВ“, „СТВ“ и „Лајввајер пикчрс“ се здружија со Комитетот за итни случаи при катастрофи (ДЕЦ) и групацијата „Медија ентертејнмент глобал“ за тековниот Хуманитарен апел на ДЕЦ Украина. Добротворниот концерт ќе се одржи во „Ресортс ворлд арена“, во Бирмингем, Велика британија. Билетите ќе бидат пуштени во интернет-продажба утре (вторник, 22 март). Дополнителни податоци за настапувачите ќе бидат објавени во наредните денови. Сите приходи од гледачите, како и спонзорствата и рекламирањето – од каде што се очекува да се соберат најмалку 3 милиони фунти, ќе одат во донации. Преносот ќе ги комбинира музичките изведби со куси видеоснимки за војната во Украина. Гледачите ќе можат да даруваат пари во текот на целата вечер

The post Eд Ширан ќе пее за Украина appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

Естрада

„АББА“ објавија спот за „Чикитита“

Легендарниот шведски бенд „АББА“ објави нов спот со стхови за нивниот хит „Чикитита“ (Chiquitita). Песната, инаку, е водечки сингл од албумот „Вуле-ву“ (Voulez-Vous) од 1979 година и е една од најуспешните во историјата на бендот. „Чикитита“ е еден од ретките синглови на „АББА“ објавени без посебен видеоспот. За видеото е користена телевизиска верзија на песната, снимена од „Би-Би-Си“ во Швајцарија, во 1979 година. Во него бендот ја изведува песната на […]

today21/03/2022 2

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%