Естрада

Дечките од Дајте Музика заблескаа на првата евровизиска проба

today15/12/2021 9

Background
share close

Оваа година 19. издание на јуниорскиот избор за песна на Евровизија ќе се одржи на 19 декември во спектакуларната концертна сала „La Seine Musicale“, во градот на светлината, Париз. Децата од мегапопуларната детска серија „Дајте Музика“ се избрани од МРТ да ја претставуваат Македонија на годинешната Детска Евровизија. Песната се вика „Green forces“, а ќе ја изведуват Кристина, Анастасија, Миха и Филип од „Дајте музика“. Македонските тинејџерски ѕвезди Анастасија, Филип, Кики и Миха се веќе во Париз, каде денеска ја имаа и првата проба.

The post Дечките од Дајте Музика заблескаа на првата евровизиска проба appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%