Естрада

„Чиста околина“ го објави спотот за „Врие Македонец“

today01/03/2022 17

Background
share close

Македонските хип хоп пионери „Чиста околина“ денеска го објавија спотот за „Врие Македонец“, песна со која во ноември го најавија новиот албум. Спотот е сниман на 15 локации. Им гостуваат Кацар и Вена, видеозаписот е на Иван Солунчев, продуцент, микс и гитара – Драги Иванов.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

Естрада

„Thievery Corporaton“ се враќаат во Македонија во комплетен состав на 3 јули на стадионот на АРМ

Thievery Corporaton се враќаат во Македонија во комплетен состав на 3 јули на истото место, на стадионот на АРМ, со промоција на последниот албум, како и сите нивни стари, добро познати теми. Влезниците ќе бидат пуштени во продажба во утре (02-ри март) во 09 часот наутро преку продажната мрежа на Авалон низ Македонија и онлајн на avalon.mk, по следниве цени и категории: ПАРТЕР: 1.500 денари ФАН ПИТ: 2.000 денари (само […]

today01/03/2022 13

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%