Естрада

Брутализам и „Кругови“ – делува победнички: Андреа го претстави евровизискиот спот

today10/03/2022 11

Background
share close

Официјалниот спот евровизиската Circles на Андреа излезе денеска. Младата пејачка Андреа Коевска која оваа година ќе ја претставува нашата земја на „Евровизија“ во Торино, Италија денес го промовираше видео спотот за песната „Circles“ на официјалниот јутјуб-канал на „Eurovision Song Contest“. Андреа ќе настапи на 66-иот Избор за песна на Евровизија, по победата на Изборот за песна на Евровизија на Македонската Радио Тeлевизија, каде 50% од гласовите беа од меѓународното жири, а 50% од гласот на публиката. Музиката за песната е дело на Александар Масевски, а текстот на Андреа и Александар. Спотот е во продукција на МТВ, режисер е Горан Цветковиќ, кој исто така се потпишува и на видеомонтажата. Кадрите се снимани на повеќе локации во Скопје: во Македонска пошта, под железничката станица и околу студенскиот дом „Гоце Делчев“.

The post Брутализам и „Кругови“ – делува победнички: Андреа го претстави евровизискиот спот appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%