Естрада

Брајан Адамс в болница поради корона вирус

today26/11/2021 9

Background
share close

Канадскиот рок-пејач Брајан Адамс објави дека е во Италија и оди в болница, откако вторпат за помалку од еден месец бил позитивен на тест за Ковид-19.

Тука сум, штотуку пристигнав во Милано и по вторпат за еден месец имам позитивен тест на Ковид. Затоа одам во болница, напиша рокерот на Инстаграм.

Тој, иако наводно бил вакциниран, и претходно бил позитивен – на 31 октомври, иако немал никакви симптоми.

The post Брајан Адамс в болница поради корона вирус appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Естрадата во шок: Финалист на „Ѕвездите на Гранд“ почина во 36 година од животот

Почина Јасмин Хасиќ, поранешен финалист во „Ѕвездите на Гранд“. Талентираниот пејач имаше само 36 години. Неодамна му бил откриен тумор на бубрезите поради кој пред три недели бил опериран во Турција, но по зафатот не успеал да се се избори со опаката болест, информираат српските медиуми. Тажната вест ја потресе естрадата. Многу познати личности се огласија на социјалните мрежи, а меѓу нив и Лејла Захировиќ. Останав без зборови, ништо не […]

today25/11/2021

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%