Естрада

Билетот за полуфинале на Евровизија чини 384 евра, а за финале од 610-699 евра

today10/03/2022 2

Background
share close

Изборот за песна на Евровизија оваа година е закажан за 10, 12 и 14 мај во Торино, Италија, а сега организаторите ги објавија и цените на билетите за сите три вечери. Најевтиниот билет во полуфиналните вечери ќе чини 384 евра, додека оној за финалето ќе чини меѓу 610 и 699 евра, во зависност од тоа колку сте блиску до сцената, според официјалната веб-страница на Евросонгот.

The post Билетот за полуфинале на Евровизија чини 384 евра, а за финале од 610-699 евра appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

Естрада

Оваа љубовна песна стана неофицијална тикток-химна за поддршка на Украина

На „Тик-ток“ деновиве се шират снимки од Украина пред руската инвазија, а во позадина на сите овие снимки свири иста песна – Another Love од музичарот Том Одел. Оваа љубовна песна стана неофицијална тикток-химна за поддршка на Украина. Песната на Одел, се разбира, нема никаква врска со Украина или војна. Станува збор за балада за пијано која ја опишува борбата за саканата личност. „Сакам да те одведам некаде за да […]

today10/03/2022

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%