Естрада

Бекута се предомисли: По објавата дека се повлекува, реши да го прави она што најдобро го знае

today12/12/2021 15

Background
share close

Пејачката Ана Бекута неодамна остана без долгогодишниот партнер Милутин Мркоњиќ. Првично таа објави дека се повлекува од сите свои активности и настапи, но сега таа објави дека се враќа на работните обврски. Најдраги мои, одлучив во Новата година сепак да влеземе заедно. Се гледаме на 31 декември во преубавото Требиње, а на 1 јануари во магичната Бања Лука. Се радувам што ќе се прегрнуваме и грееме со песна. Добро облечете се, немој некој да дојде без долна маица. Ве сака вашата Ана – напиша Бекута на својот Инстаграм профил. Како што пренесуваа српските медиуми, Мрка ја заколнал Ана додека бил во болничка постела да продолжи со пеењето и по неговата смрт.

The post Бекута се предомисли: По објавата дека се повлекува, реши да го прави она што најдобро го знае appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

Естрада

МРТ го објави конкурсот за песна за Евровизија, еве кој има право на учество

Македонската Радио Телевизија (МРТ) објавува конкурс за прием на нови, оригинални, необјавени, современи авторски композиции, од кои по пат на натпревар, ќе биде избран претставникот и композицијата со која нашата држава ќе се претстави на изборот за песна на Евровизија 2022 во Торино, Италија, во организација на Националниот сервис на Италија (RAI) и Европската Rадиодифузна Унија (EBU). Организаторите ги покануваат авторско-изведувачките тимови да ги достават своите финални музички предлози, комплетна […]

today10/12/2021 16

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%