Естрада

„Бегај таму“ така ми говореше: Ќерката на Аки се прости од татка си

today28/01/2022

Background
share close

Rегионот денеска се збогуваше со легендарниот фронтмен на групата „Парни Ваљак“, Аки Рахимовски, кој беше испратен до своето вечно почивалиште во Загреб. Неговото најблиско семејство се собра денеска, а посебно емотивен беше говорот на неговата ќерка, Дина. „Ти благодарам тато што ме научи дека е лесно да бидеш висок но оти човекот е мал под ѕвездите. Ама бегај, бегај тато, затоа што им е здодевно горе без тебе. Те сакам“, рече Дина на погребот. Од Аки се прости и синот Кристијан и членовите на групата Парни Ваљак.

The post „Бегај таму“ така ми говореше: Ќерката на Аки се прости од татка си appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

Естрада

Онлајн промоција на новата песна на Бојана, „Зад завесите“

Видео записот на новата песна на Бојана, насловена „Зад завесите“ денес премиерно ја добива својата онлајн промоција. Чувството да се биде повторно во етер е секогаш слатко задоволство, а најмногу поради можноста преку музиката како уметност да споделам вистински емоции и порака за важни теми, коишто сметам дека е потребно да се дискутирани во општеството. Да пренесам размислување и став преку мелодија, да се искажам емотивно, можам единствено на најдобриот […]

today27/01/2022

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%