Естрада

Андреа ја испеа „Circles“ во Романија

today08/03/2022 2

Background
share close

Андреа гостуваше на романскиот избор за песна на Евровизија, каде ја изведе песната „Circles“ во живо, за тамошната публика. Од она што може да се чуе, веќе се направени одредени продукциски измени, а можеме да кажеме дека нашата претставничка, како и секогаш, звучи навистина моќно. https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=JHvhV2uRJBs&feature=emb_logo

The post Андреа ја испеа „Circles“ во Романија appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

Естрада

Констракта откри зошто пее баш за косата на Меган Маркл и зошто мие раце на сцената

Mузичаркат Ана Ѓуриќ, попопозната со мистериозното уметничко име Констракта, убедливо победи во големото финале на „Беовизија“ и со „In Corpore Sano“ ќе ја претсавува Србија на изборот за песна на Евровизија во Италија. Ексцентричната пејачка, која веќе почнаа да ја споредуваат со Лејди Гага, до овој настап не беше многу позната во Србија, но уште по настапот во полуфиналето стихот од нејзината песна „Уметницата мора да биде здрава“ е вистински […]

today06/03/2022 1

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%