Естрада

Аки Ракимовски погребан во Загреб со македонско знаме, црвени рози и песната „Зошто си ме мајко родила“

today27/01/2022

Background
share close

Аки Рахимовски беше испратен од најблиските роднини и колеги на загрепските гробишта Мирогој. Ковчегот на Аки Рахимовски беше покриен со знамето на Македонија, а на него имаше црвени рози. Аки Рахимовски меѓу другото беше испратен во последното почивалиште во Алејата на великаните на Мирогој со македонската песна „Зошто си ме мајко родила“.

The post Аки Ракимовски погребан во Загреб со македонско знаме, црвени рози и песната „Зошто си ме мајко родила“ appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Вистината „Зад завесите’’ – Бојана со нова балада

Секогаш доминантна и полна со изненадувања, Бојана Скендеровски повторно чекори цврсто на македонската естрада, со нова и моќна приказна трансформирана во емотивна мелодија. Видео записот на новата песна на Бојана, насловена „Зад завесите“ денес премиерно ја добива својата онлајн промоција. Приказната за отсуството на емпатијата во светот полн со предрасуди е дел од новиот проект на Бојана, со којштозапочнува низата на дополнителни изненадувања, коишто Бојана ќе ги претстави на публиката […]

today27/01/2022

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%