Естрада

Афтерворк забава со Владо Георгиев овој петок во „Дежа Ву – Ист Гејт“ во Скопје

today20/12/2021

Background
share close

Една од најголемите музички ѕвезди во регионот Владо Георгиев овој петок, 24 декември, ќе приреди предновогодишна afterwork концертна журка во живо во новоотворениот локал „Дежа Ву – Ист Гејт“ во Скопје. Забава на каква еднаш се присуствува, а долго се памети и раскажува, концерт на кој во еден глас се пејат најголемите хитови на големиот хитмејкер како: „Анѓеле“, „Једина“, „Збогом љубави“, „Жена без имена“, „Живим да те наѓем“, „Хеј ти“, „Искрено“… Човекот за кого се бара место повеќе, на чија музика се љуби, пее, плаче, пие, радува… Но најмногу и сигурно, одлично се забавува и незаборавно се поминува, порачуваат организторите канејќи Ве на настанот на годината за кој бројот на места е ограничен, зашто истиот ќе биде спроведен според важечките препораки и протоколи за заштита од Ковид 19. Информации и резервации: 078 296 673 и 075 334 455. Забавата започнува во 17 часот.

The post Афтерворк забава со Владо Георгиев овој петок во „Дежа Ву – Ист Гејт“ во Скопје appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Стенд ап шоу со Александар Перишиќ и Никола Тодороски во МКЦ

По повод светскиот ден на комедијата, Скопје Комеди организира Стенд ап дружење со Александар Перишиќ гостин од Белград и Никола Тодороски гостин од Канео. Александар Перишиќ оваа година влегува во втора декада со занимавање со stand up комедија. Со многу настапи во сите поранешни ЈУ Републики, се смета за еден од пионерите на српската stand up сцена. Важи за еден од политички најНЕкоректните комичари, со посебен акцент на црниот хумор. […]

today20/12/2021 39

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%