Естрада

Aца Лукас со клавир од 300.000 евра главен фаворит за Евровизија

today05/03/2022

Background
share close

Во Србија во тек е изборот за Песна на Евровизија.Главен фаворит е Аца Лукас со песната „Оскар“. Она што е најкоментирано е неговиот сценски настап на клавир кој е донесен од Словенија и чини неверојатни 300.000 евра. Сепак организаторот РТС, посебно главната уредничка на забавниот програм Оливера Ковачевиќ не е во добри односи со Лукас и ќе направи се тој да не биде претставник на Србија во Торино.

The post Aца Лукас со клавир од 300.000 евра главен фаворит за Евровизија appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

ВАКВА САРА ЈО ДОСЕГА НЕ СМЕ ВИДЕЛЕ: Пејачката во најс*ксипилно издание за избор на песна за Евровизија – глетка од која на машкиот пол нема да му е сеедно! (ФОТО+ВИДЕО)

Популарната пејачка Сара Jо вечерва учествува на втората полуфинална вечер на „Песни за Евровизија 2022“, а сега на социјалните мрежи се појави видео од пробата на кое се гледа дека Јовановиќ сериозно одлучилa годинава да ја претставува Србија во Торино. Пејачката веќе ја освои публиката со песната „Мушкарчина“, а за настапот избра предизвикувачки стајлинг и црна боја со сини детали. Но, важен е и сценскиот настап, па Сара се потрудила […]

today04/03/2022

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%