Естрада

„A place to bury strangers“ вечерва во МКЦ

today21/03/2022

Background
share close

Вечерва, со почеток од 20 часот во Младинскиот културен центар (МКЦ) ќе се одржи концерт на американскиот бенд „A Place To Bury Strangers“. „A Place To Bury Strangers“ третпат гостуваат во МКЦ во последниве 10 години. Овој пат, во рамки на европската турнеја го промовираат новиот албум „See Through You“. Пред нив, ќе настапи поддржувачкиот акт – „PLATTENBAU“, меѓународна четворка базирана во Берлин. Билетите по цена од 300 денари се достапни преку www.bileti.mkc.mk и на билетарница во МКЦ.

The post „A place to bury strangers“ вечерва во МКЦ appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

ВИДЕО: АББА објавија нов спот за една од нивните најуспешни песни

Шведскиот бенд „АББА“ објави нов спот со стихови – за нивниот хит „Chiquitita“. Песната, инаку, е водечки сингл од албумот „Voulez-Vous“ од 1979 година и е една од најуспешните во историјата на бендот. „Chiquitita“ е еден од ретките синглови на „АББА“ објавени без посебен видеоспот. За видеото е користена телевизиска верзија на песната, снимена од Би-би-си во Швајцарија, 1979 година. Во него бендот ја изведува песната на планинска падина со […]

today21/03/2022

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%