Естрада

„А бре, Македонче“ во еден глас, комити со бакљи – како изгледаше промоцијата на проектот на „Балкан Бенд“

today13/07/2022

Background
share close

Пред неколку дена во центарот на Скопје, односно во ресторанот „Рагуза 360“, членовите на бендот „Балкан Бенд“ го промовираа нивниот најнов проект со наслов „А бре, Македонче“. На промоцијата присуствуваа повеќе од 300 гости, меѓуи нив музичари, пејачи, спрортисти, продуценти, текстописци, луѓе од бизнис-фелата и многу други. Домаќин на промоцијата беше познатиот актер и шоумен Игор Џамбазов, кој на крајот од промоцијата заедно со момците од „Балкан Бенд“ испеа една негова песна. Сите што беа на оваа промоција велат дека е една од најдобрите во последниве години кои се случиле, особено ќе се памети моментот кога на покривот од ресторанот се појавија дестина комити со бакљи во рацете и во еден глас започнаа да ја пеат „А бре, Македонче“… Како изгледаше оваа промоција и кој присуствуваше на неа, може да погледнете на ова видео:

The post „А бре, Македонче“ во еден глас, комити со бакљи – како изгледаше промоцијата на проектот на „Балкан Бенд“ appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

Естрада

„Ролинг стоунс“ со голема европска турнеја ќе слави 60 години постоење

Легендарниот британски рок-состав „Ролинг стоунс“, кој од обожавателите, критичари и медиуми постојано е нарекуван „најголемиот рок бенд на сите времиња“, одбележува 60 години постоење. По повод таквиот јубилеј, 1 јуни „Стоунси“ ја отвораат својата европска турнеја со настап во Мадрид. Бендот е основан на 12 јули 1962 година, и зад себе има 25 студиски албуми. Во постојан состав денес се Мик Џегер, Кит Ричардс и Рони Вуд, а во минатото […]

today13/07/2022 1

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%