Естрада

Џулијан Ленон во чест на Украина за првпат ја изведе култната песна на својот татко – „Imagine“

today12/04/2022 4

Background
share close

Музичарот Џулијан Ленон, син на легендарниот Џон Ленон, за првпат јавно ја отпеа песната „Imagine“, една од најпопуларните песни од самостојната кариера на Џон. Песната која Џулијан велеше дека ќе ја отпее „само ако биде крај на светот“, ја извел во рамки на кампањата „Stand Up For Ukraine“ која има за цел подигнување на свеста за војната во Украина и собирање на парични средства. https://www.youtube.com/watch?v=NicWjYMPDG0

The post Џулијан Ленон во чест на Украина за првпат ја изведе култната песна на својот татко – „Imagine“ appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

Естрада

Цеца и Анастасија Ражантовиќ со прв заеднички концерт во Македонија

Голем и неколкучасовен музички хепенинг најавуваат балканската ѕвезда Светлана Цеца Ражнатовиќ и нејзината наследничка, младата ѕвезда Анастасија Ражнатовиќ за нивниот прв заеднички концерт во Македонија. Концертот ќе се одржи на 11 јуни во „Аква парк“ во Пробиштип, а организаторите очекуваат гости и од соседните земји како Бугарија и Србија. Дека станува збор за голем музички спектакл говори и тоа што Цеца и Анастасија во Пробиштип доаѓаат со цела „армија“ од […]

today11/04/2022

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%