Естрада

Џамбазов со последен поздрав за неговиот татко: Од денес конечно со својата Анче

today25/01/2022

Background
share close

Денеска во Скопје почина Александар Џамбазов, македонски диригент и композитор. Веста за смртта ја објави неговиот син, актерот Игор Џамбазов.

Си замина нашиот маестро, тивко и нечујно, како што живееше во последните 25 години. Од денес, конечно со својата Анче. Вечен нека ни е споменот на тебе, маестро мој, напиша Игор на Инстаграм.

View this post on Instagram

A post shared by Игор Џамбазов (@igordzambazov)

The post Џамбазов со последен поздрав за неговиот татко: Од денес конечно со својата Анче appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

Естрада

Во Крушево и на Гумење денеска ќе биде одбележан роденденот на Тоше

Со посета на вечното почивалиште на Тоше, со промоции, крводарителска акција, со доделување хуманитарни ваучери и со сценско-музички настан насловен „Ангел си ти“ во Крушево на Гумење и во неговата спомен куќа, ќе биде одбележан 41 роденден на нашата и балканска музичка ѕвезда Тоше Проески. Тоше загина на 16 октомври 2007 година во сообраќајната несреќа кај Велика Градишка во Хрватска. Одбележувањата почнуваат со крводарителската акција во спомен куќата „Тодор Проески” […]

today25/01/2022

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%