EX-YU ЕСТРАДА

„Животот е како партија шах“: Тајзи сними спот за љубовниот хит „Сувенир“ (ВИДЕО)

today23/02/2022

Background
share close

„Сувенир“ е новиот љубовен хит на Драган Величковски- Тајзи. Песната е авторско дело на Тајзи и Лазар Цветковски, а спотот е снимен во Офицерскиот дом во Битола, како и на уште неколку локации во градот.

Во видеото режирано од Дарко Митев и Тајзи, покрај пејачот се појавуваат и македонските модели Патриција и Андреа.

-Животот е како партија шах, како и да ја изиграме на крајот и пионот и кралот завршуваат во истата кутија. На што ќе се сеќаваме на добрите или на лошите потези? Ни останува помалку да судиме и повеќе да уживаме во оваа игра наречена живот. Да не се труеме со омразата и пропагандата која ни се сервира. За такво нешто треба да се храниме со љубов. Да се љуби, да се верува и да се сака, вака безусловно како што јас ја сакам музиката. Токму тоа е темата на „Сувенир“, вели Тајзи за својата нова песна.

Во изминатиот период, како автор Тајзи беше вклучен во осум проекти, а покрај својата музика пишуваше и за други артисти како Антонија Гиговска, Тамара Тодевска и 2 Бона. За летниот период подготвува и нова авторска музика.

Нема поврзани вести

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%