EX-YU ЕСТРАДА

Замина славниот Бернард Холи

today23/11/2021

Background
share close

Бернард Холи, актер познат по улогите во полициските серии на Би-Би-Си „Z-cars“ и „Doctor Who“, почина на 81-годишна возраст, како што потврди неговото семејство. Тој стана познато име кон крајот на шеесеттите и почетокот на седумдесеттите за време на траењето на популарната серија „Z-cars“, играјќи во дури 277 епизоди. Тој, исто така, глумеше во „Doctor Who Peter“ на Хејдон во 1967 година и во вонземјанинот Аксос во 1971 година.

The post Замина славниот Бернард Холи appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Ќерката на Мерима Његомир не може да се помири со загубата: Не ја испушта сликата од мајка си

Мерима Његомир беше погребана. Трите ќерки и синот не можеа да се помират со загубата. Најжалостена беше ќерката Љубица која не ја испушташе сликата на мајка си. Кога ја спуштаа во гробот таа само извикна „мамо фала ти“. Откакако ковчегот беше спуштен децата на Мерима фрлија во земјата бели ружи каранфили. The post Ќерката на Мерима Његомир не може да се помири со загубата: Не ја испушта сликата од мајка […]

today23/11/2021

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%