EX-YU ЕСТРАДА

„Волкот ја изел бабата, ама не џвака мамето!“ – како Сашко Коцев ѝ раскажува приказни на ќеркичката Јоана

today22/03/2022 9

Background
share close

„Волкот ја изел бабата, ама не џвака мамето!“. Вака Сашко Коцев ѝ ја раскажува „Црвенкапа“ на ќерката Јоана, зошто вели од една страна јас ја учам да џвака, а од друга во приказната волкот ја лапа цел. Актерот во новата епизода на „Еден на Еден“, која што ќе се емитува во недела, му дава совети на Жаре за тоа како треба да ги модификува познатите детски приказни, кога еден ден и самиот ќе треба да ги кажува:

 

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

„Ме тужи човекот на кој единствено јас му дадов гласови“, вели Неда Украден за тужбата од Аца Лукас

Српскиот музичак Аца Лукас и неговиот менаџер Саша Мирковиќ поднеле кривична пријава до Обвинителството за организиран криминал на Република Србија против генералниот директор Драган Бујошевиќ, уредничката на забавната програма на РТС Оливера Ковачевиќ и пет членови на жирито, меѓу кои и пејачката Неда Украден. Српски „Курир“ стапил во контакт со повеќето членови на жирито кои Лукас ги пријавил во кривичната пријава до Обвинителството за организиран криминал за кражба на гласови […]

today22/03/2022 9

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%