EX-YU ЕСТРАДА

Во оваа населба во Белград Здравко Чолиќ гради луксузни станови

today28/12/2021 29

Background
share close

Здравко Чолиќ парите што ги заработи во својата долгогодишна кариера ги вложи во бизнисот со недвижнини. Како штодознава „Курир..рс“, тој веќе неколку години заедно со својот кум гради станбена зграда во голф ресортот на Баново Брдо во Белград. Станува збор за висококвалитетни згради и луксузни станови во кои се инвестирани милиони евра за комплекс на станови од најразлични структури и големини, од гарсоњера до четирисобни. Сите апартмани се изработени од првокласни материјали. Удобниот и функционален простор за живеење е прилагоден на модерниот начин на живот, на сите потреби и генерации, а голем плус е тоа што се одлично поврзани со остатокот од градот.

 

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Синот на Марина Туцаковиќ: Мајка ми имаше неколку вистински пријатели, еден од нив е Боки 13

Синот на познатата Марина Туцаковиќ, Милан Лаца Радуловиќ за прв пат на телевизија откри непознати детали од периодот кога Марина дознала дека има опасна болест. - Беше многу чудна вечер. Имаше грип, беше навистина слаба. Неколку месеци и се влошуваше состојбата, мислевме дека е бактерија. Ужасно се плашеше од доктор, јас и тато ја доведовме. И кажавме дека имаш 10 дена да се подготвиш и заедно да одиме да се […]

today28/12/2021 2

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%