EX-YU ЕСТРАДА

Во хотелска соба во Босна е пронајдено мртво тело на исчезнат пејач

today17/12/2021

Background
share close

Телото на пејачот Јасмин Малкочевиќ, чие исчезнување семејството го пријавило во Полициската станица Запад во среда, на 15 декември, во 19 часот и 30 минути, денеска е пронајдено во соба во хотел во Тузла, јавуваат босанските медиуми. Полициската управа на Министерството за внатрешни работи на кантонот Тузла е известена дека во една од изнајмените соби било пронајдено безживотно тело.

На телото на починатиот не се констатирани траги на повреди или било каков вид насилство, а најверојатно се работи за самоубиство предизвикано од труење со таблети. Дежурниот обвинител ќе издаде наредба за обдукција на телото на починатиот за да се утврдат точните причини за смртта. Во текот на истрагата се утврдуваат сите околности поврзани со овој настан – изјави Адмир Арнаутовиќ, портпарол на Обвинителството на кантонот Тузла, пишува „Аваз“.

The post Во хотелска соба во Босна е пронајдено мртво тело на исчезнат пејач appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

Естрада

Дечките од Дајте Музика заблескаа на првата евровизиска проба

Оваа година 19. издание на јуниорскиот избор за песна на Евровизија ќе се одржи на 19 декември во спектакуларната концертна сала „La Seine Musicale“, во градот на светлината, Париз. Децата од мегапопуларната детска серија „Дајте Музика“ се избрани од МРТ да ја претставуваат Македонија на годинешната Детска Евровизија. Песната се вика „Green forces“, а ќе ја изведуват Кристина, Анастасија, Миха и Филип од „Дајте музика“. Македонските тинејџерски ѕвезди Анастасија, Филип, […]

today15/12/2021 1

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%