EX-YU ЕСТРАДА

Во филмот не ја ни споменуваат: Ова е првата ќерка на Тома Здравковиќ, вели секогаш разговарале за животот

today05/01/2022 2

Background
share close

Овие недели актуелен е филмот посветен на легендарниот југословенски пејач Тома Здравковиќ. Сите оние кои го погледнале филмот од него можат да дознаат дека тој има син, но никаде во филмот не се споменува неговата ќерка која ја има од првиот брак со сопругата Олгица. Станува збор за Жаклина која денес живее во Холандија, а во Србија доаѓа речиси често за да му оддаде почит на својот татко. Таа минатиот месец во пресрет на 30 години од неговата смрт за српските медиуми се присети за својот однос со татко ѝ.

Сè ми дозволуваше, бидејќи сакаше да се оправда за времето кое не го поминавме заедно. Ние имавме изгубено време. Го немам видено од својата петта до 17та година, а потоа кратко и живеев со него. Ги паметам сите наши прошетки и разговори за животот. Сакам да ги слушам сите негови песни, од него ја наследив емотивноста, но не знам да пеам, рекла Жаклина.

Таа во една своја прилика открила и дека песната „Киша је падала“ ѝ е една од омилените.

The post Во филмот не ја ни споменуваат: Ова е првата ќерка на Тома Здравковиќ, вели секогаш разговарале за животот appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Љубовта меѓу Силвана и Тома е целосно измислена, бев таму, ќе знаевме, тврди Лепа Лукиќ

Српската пејачка Лепа Лукиќ (81) вели дека е вистина она што го зборува сопругот на покојната Силвана Арменулиќ, Радмило, дека нејзината љубов кон Томa Здравковиќ во филмот „Тома“ е целосно измислена. Мегапопуларниот филм нуди поинаква приказна, но за Лукиќ тоа е само тоа - приказна. Така е, љубовта е измислена! Знаете што, само знам дека ние на сцената не знаевме за таа љубов, а Бјелогрлиќ знаеше само за тоа. Не […]

today05/01/2022

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%