EX-YU ЕСТРАДА

ВИДЕО: Здравко Чолиќ со нова песна на дамите им го честита 8 Март

today08/03/2022 3

Background
share close

Здравко Чолиќ, еден од најзначајните пејачи на регионалната музичка сцена, денес 8 март, на Меѓународниот ден на жената, на својата публика и подари нова песна.

За сите прекрасни дами, легендата на екс ју сцената со музички подарок – нов сингл насловен „100 дуката“ .

Автор на музиката за „100 дуката“ е познатиот пејач Саша Матиќ, текстот го потпишува Милош Смиљаниќ Зуца, а за аранжманот беше задолжен неговиот стар соработник Никша Братош.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

Естрада

Андреа ја испеа „Circles“ во Романија

Андреа гостуваше на романскиот избор за песна на Евровизија, каде ја изведе песната „Circles“ во живо, за тамошната публика. Од она што може да се чуе, веќе се направени одредени продукциски измени, а можеме да кажеме дека нашата претставничка, како и секогаш, звучи навистина моќно. https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=JHvhV2uRJBs&feature=emb_logoThe post Андреа ја испеа „Circles“ во Романија appeared first on Република.

today08/03/2022 2

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%