EX-YU ЕСТРАДА

ВИДЕО: Српскиот заводник со нова балада ќе ги израдува фановите

today26/01/2022

Background
share close

Српскиот пејач и заводник Саша Ковачевиќ утре ќе ја промовира својата нова песна насловена како „Лажу те љубави“.

Ковачевиќ вчера на својот Инстаграм и Фејсбук профил објави само дел од текстот па така фановите со нетрпение ја очекуват неговата нова песна.

Пејачот пред само два дена исто така на социјалните мрежи објави фотографија со која ги збуни фановите.

Саша објави фотографија со девојка под која напиша „Сад је касно да ти кажем волим те“, па збунетите фанови не почекаа и веднаш помислија дека тој се уште жали по некоја своја поранешна девојка.

Но, имаше и такви кои веднаш сфатија дека се работи за нова песна на пејачот.

Ковачевиќ утре околу 18 часот ќе ја промовира новата песна па така и ние едвај чекаме да слушнеме за што се работи.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%