EX-YU ЕСТРАДА

ВИДЕО: Спотот убав, текстот уште поубав, Саша Ковачевиќ ја објави својата нова песна

today28/01/2022 3

Background
share close

Српскиот пејач и шармер, Саша Ковачевиќ, вчера ја објави својата нова песна и видео запис за истата насловена како „Лажу те љубави“. Спотот кој сите го оценија како вистинска сцена од филм, а за истиот доби само позитивни коментари. За се да биде совршено, Ковачевиќ имаше и поддршка од актерката Ана Томовиќ. Како до сега, така и за овој спот и песна, продукцијата беше дело на неговиот брат Раде Ковачевиќ, а за филмските сцени задолжени беа Марин и Андреј, луѓе со кои Саша долги години соработува. Под текстот се потпишува Драган Брајовиќ – Браја. Како што објавивме, Саша Ковачевиќ пред само неколку дена ја најави оваа песна, а дека станува збор за балада, напиша во описот на фотографијата. – …sad je kasno da ti kažem volim te! A koliko ste vi puta zakasnili nekome da kažete da ga volite?! – upitao je pevač i sve zbunio objavom, напиша Ковачевич.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

„Зад завесите“: Нова песна и видео запис на Бојана Скендеровски (ВИДЕО)

Секогаш доминантна и полна со изненадувања, Бојана Скендеровски повторно чекори цврсто на македонската естрада, со нова и моќна приказна трансформирана во емотивна мелодија. Видео записот на новата песна на Бојана, насловена „Зад завесите“ вчера премиерно ја доби својата онлајн промоција. Приказната за отсуството на емпатијата во светот полн со предрасуди е дел од новиот проект на Бојана, со којштозапочнува низата на дополнителни изненадувања, коишто Бојана ќе ги претстави на публиката […]

today28/01/2022

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%