EX-YU ЕСТРАДА

ВИДЕО: Симона Поповска со новогодишен подарок, слушнете ја „За Нова Година“

today13/12/2021

Background
share close

Таа е една од најдобрите женски вокали кај нас, повторно актуелна со нови синглови. После песната на англиски јазик “Feel so good”, Симона ни спреми уште едно музичко изненадување по повод Нова Година и претстојните новогодишни празници. Се работи за специјална новогодишна песна насловена -“За Нова Година“. Песната е на продуцентот и Дј Ерик Фокс, додека текстот го напиша Рената Кралевска. Пратечките вокали ги отпеа Рената Кралевска, а гостин на саксофон Љупчо Џедомирски. -Драги мои од срце ви го подаруваме ова парче, сите заедно да ги сплотиме нашите желби, за подобро утре, година без пандемија, нека биде нов почеток “ЗА НОВА ГОДИНА“, порачува Симона. Во прилог линк од песната… уживајте во овој празничен дух и расположение во најубавиот дел од годината.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

ФОТО: Продадена акустичната гитара на Ерик Клептон

Акустичната гитата на Ерик Клептон е продадена за 625.000 долари на аукција која е одржана во Хард Рок кафулето во Њујорк, објави аукциската куќа „Џулуенс аукшнс“ Гитарата Мартин Д-45 постигнала највисока цена на аукцијата предмети кои припаѓаат на најголемите рок легенди. Аукцијата беше одржана во петокот и саботата, а вкупната вредност на продадените предмети на некои од најголеми светски ѕвезди е речиси пет милиони долари.Проценката на гитарата на која Клептон […]

today12/12/2021 16

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%