EX-YU ЕСТРАДА

ВИДЕО: Шакира со нов провокативен спот

today28/04/2022 5

Background
share close

Шакира уште еднаш ги почести своите обожаватели и следачи на Инстаграм, со слика од себеси во црн костим што ги истакнува нејзините облини.

Се работи за извадок од видеоспотот на колумбиската пејачка, која е среде петтото десетлетие од својот живот, за новата нејзина песна „Te Felicito“. Спотот беше официјално објавен деновиве.

За електро-поп-синглот, Шакира ги здружи силите со латино-пејачот Раув Алехандро, а спотот е снимен во Барселона, Шпанија. Приказната ја следи поп-ѕвездата која го оживува љубовникот-робот (Алехандро).

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

Естрада

Тони Китановски Трио настапува во Битола на Меѓународниот ден на џезот

Младински културен центар – Битола (официјален УНЕСКО младински клуб), реализира континуирани активности во текот на целата година во насока на промовирање на човековото достоинство, охрабрување на дијалогот и разбирањето помеѓу културите и цивилизациите. Оваа година МКЦ – Битола по осми пат се вклучува во одбележувањето на Меѓународниот ден на џезот, 30 април, со организирање на концерт на Тони Китановски Трио (Тони Китановски, гитара; Виктор Филиповски, тапани; Кирил Туфекчиевски, бас) в […]

today28/04/2022 1

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%