EX-YU ЕСТРАДА

ВИДЕО: Промовиран спотот на песната која ќе ја претставува Македонија на Евровизија

today10/03/2022 3

Background
share close

Младата пејачка Андреа Коевска која оваа година ќе ја претставува нашата земја на „Евровизија“ во Торино, Италија денес го промовираше видео спотот за песната „Circles“ на официјалниот јутјуб-канал на „Eurovision Song Contest“.

Андреа ќе настапи на 66-тиот Избор за песна на Евровизија, по победата на Изборот за песна на Евровизија на Македонската Радио Тeлевизија, каде 50% од гласовите беа од меѓународното жири, а 50% од гласот на публиката.

Музиката за песната е дело на Александар Масевски, а текстот на Андреа и Александар. Спотот е во продукција на МТВ, режисер е Горан Цветковиќ кој исто така се потпишува и на видео монтажа, а истиот е направен на повеќе локации во Скопје како Македонска пошта, железничката станица и студенскиот дом „Гоце Делчев“.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

Естрада

Украинскиот бенд „Село и Луди“ ги објавуваат своите настапи во живо од засолништето за да ги поддржи луѓето во својата земја

Украинскиот бенд „Село и Луди“ ги објавуваат своите настапи во живо од засолништето за да ги поддржи луѓето во својата земја и повика на мир во светот. Членовите на бендот се од градот Харков, а на фронтменот на бендот, Алекс, му била уништена куќата за време на руската инвазија. Оттогаш со колегите живее во подрумот кој го користат како засолниште. Алекс за Би-би-си изјавил дека покрај неговите колеги, во засолништето […]

today10/03/2022

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%