EX-YU ЕСТРАДА

Вељко проговори за смртта на татка си: Мајка ми и тетка ми веќе не можеа да ме лажат па ми признаа дека е мртов

today22/01/2022 2

Background
share close

Вељко Ражнатовиќ проговори за убиството на татко кое се случи кога имаше само четири години, Иако избегнува да зборува за оваа трагедија, минатата година во интервју за Информер си ја отвори душата и зборуваше за најтешките моменти во животот.

-Постојано прашував каде е татко ми, а мајка ми и тетка ми не сакаа да ме лажат, па ми признаа дека е мртов. Тоа беше шок за мене. Тоа е шок за секое дете… За среќа, бев многу млад. Не сакам да зборувам за тоа, тоа се тешки теми, знаеме само како се чувствувавме. Веќе не можам да размислувам за неправедните работи што ми се случија. Сега останува на мене да му дадам се на моето дете, да го продолжам животот понатаму – изјави т Ражнатовиќ

The post Вељко проговори за смртта на татка си: Мајка ми и тетка ми веќе не можеа да ме лажат па ми признаа дека е мртов appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

На Теа Таировиќ и испаднаа градите

Теа Таировиќ жари и пали на Балканот. Таа го има еден од најголемите хитови „Хајде“ која се пее во сите дискотеки. На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како и испадна едната града во тесното сино здолниште. The post На Теа Таировиќ и испаднаа градите appeared first on Република.

today22/01/2022 4

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%