EX-YU ЕСТРАДА

„Валтер 7,65“: Пиштолот со кој бил ранет убиецот на Аркан бил на Цеца

today12/11/2021 14

Background
share close

Некогашниот шеф за крвни деликти Жарко Поповиќ раскажа досега непознати детали за убиството на Жељко Ражнатовиќ Аркан. Toj објасни дека убиецот Добросав Гавриќ имал разработен план кога влегол во хотелот и седнал во сепарето со Ражнатовиќ.

За такво нешто, сепак треба да имаш „мадиња“. Таму беа и Цеца и телохранителот на Аркан, Звонко Матеовиќ. Аркан седеше со Гариќ и Миленко Мандиќ. Седеа и пополнуваа тикети за обложувалница.. Гавриќ седел и пиел кафе. Во еден момент Аркан се свртел и го погледнал. Со Аркан беше свртени грб со грб.-вели Поповиќ.

Кога Аркан бил погоден, неговиот телохранител почнал да пука но оти неговиот пиштол за несреќа се заглавил, раскажува Поповиќ.

Тогаш Цеца од чантата вади пиштол „Валтер ППК“ калибар 7,65 милиметри и му го подава Од таа далечина го гаѓа Гавриќ и го повредува во кичмата. Нозете му се одсекле и тој падна- раскажа Поповиќ.

The post „Валтер 7,65“: Пиштолот со кој бил ранет убиецот на Аркан бил на Цеца appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%