EX-YU ЕСТРАДА

Вака денеска изгледа партнерот на Северина од „порничот“

today28/12/2021

Background
share close

Северина Вучковиќ се прослави порно видео со бизнисменот Милан Лучиќ во 2004 година. По секс скандалот, овој милионер извесно време се повлече од јавниот живот. Тој вчера беше фотографиран во Загреб по излегувањето од црквата. Судејќи по фотографијата, Лучиќ ужива во празничната идила бидејќи весел и насмеан. Важеше за еден од најпосакуваните мажи. Во моментот кога експлицитното видео стигна до медиумите, пејачката беш верена со Среќко Варгек, со кој раскинаа неколку месеци подоцна. Северина и Лучиќ врската ја започнале во 2000 година, а бизнисменот бил многу галантен кон пејачката. Од него добивала скапи подароци, а пишувало дека добила дури и коњ кој подоцна го продала. Медиумите пишуваа дека Лучиќ наводно ја изневерил бремената сопруга со Северина, која му простила и со која и денес е во брак. Тие двајца, како што се пишуваше, раскинале откако се породила сопругата на Лучиќ и кога Северина сфатила дека тој нема да го напушти семејството. Лучиќ во 2017 година беше актер во уште еден скандал. Тој и уште неколку лица беа уапсени во акцијата „Ускок“ поради сомнение дека со години проневера незаконски прибавиле неколку милиони евра од стечајни фирми. Според медиумите, бизнисменот ја довел во стечај својата фирма, а стечајниот управник со кој имал договор му овозможил преку друга фирма да извлече вреден недвижен имот од стечајната маса, веднаш да го продаде на еден трговски синџир и да заработи повеќе милиони

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Снежно а капела изненадување од Sarah Mace & The Christmas Girls

Освен како сезона на споделување убави нешта и зближување со најблиските, зимскиот период е познат и како време за уживање во звуците на најубавите празнични евергрини, достапни низ целиот свет со илјадници изведби во различни стилови и јазични верзии од голем број на пејачи и музичари. Сара Мејс, заедно со Полина Тасева, Калина Велковска, Теа Богатинова и Емилија Колоска, на прагот од 2022ра година, на македонската јавност ѝ подготвија вистинско […]

today27/12/2021 59

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%