EX-YU ЕСТРАДА

Уште еден изменет детаљ: „За Љиљана“ не била посветена за сопругата на докторот на Тома

today05/01/2022

Background
share close

Актерката Љиљана Благојевиќ е всушност Љиљана на која легендарниот пејач Тома Здравковиќ ѝ ја посвети песната „За Љиљана“. Во емисијата „Шок поток“, Љиљана откри дека Тома имаше задача да напише песна посветена на докторката Ана, чиј лик Љиљана го толкуваше во серијата „Докторот од селото“. Така настанал големиот хит на Тома „За Љиљана“. Љиљана истакнува дека Тома бил многу талентиран, дека бил одличен текстописец, пејач, композитор, писател, но и актер.

Беше прекрасно, бев пресреќна кога првпат ја слушнав песната, рече таа.

Во филмкиот хит Тома“ Љиљана е сопруга на докторот кој го лекуваше Тома. https://youtu.be/drRbq-h8DdI

The post Уште еден изменет детаљ: „За Љиљана“ не била посветена за сопругата на докторот на Тома appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

Естрада

64. доделување на наградите „Греми“ најверојатно ќе биде одложено поради Омикрон

Светските медиуми навестуваат дека 64. доделување на наградите „Греми“ најверојатно ќе биде одложено поради Омикрон варијантата на коронавирусот. Церемонијата во моментов е закажана за 31 јануари во Лос Анџелес во легендарната арена „Крипто. ком“, претходно позната како „Стејплес центар“. За „Билборд“ извор потврди дека одложувањето се чини неизбежно, и дека церемонијата ќе биде презакажена откако повеќе од 21,200 нови случаи на Ковид беа пријавени во округот Лос Анџелес на 1 […]

today04/01/2022

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%