EX-YU ЕСТРАДА

Убиен познатиот рапер – додека ги купувал омилените колачи, паднал на земјата и не се разбудил

today17/11/2021

Background
share close

Јанг Долф е убиен попладнево во Мемфис, јавува телевизијата FOX.

Триесет и шест годишниот рапер и пејач е убиен во слаткарница каде влегол да купи колачи, потврдиле вработените кои биле сведоци на настанот.

-Некој дојде со автомобил и пукаше кон него, вели сопственикот на локалот.

Раперот чие вистинско име е Адолф Роберт Торнтон е познат особено во неговиот град Мемфис, а во 2016 година го издал својот деби албум „Kinf of Memphis“.

View this post on Instagram

A post shared by Paper Route Frank (@youngdolph)

The post Убиен познатиот рапер – додека ги купувал омилените колачи, паднал на земјата и не се разбудил appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Ќерката на Здравко Чолиќ стана вистинска убавица

Презимето Чолиќ наскоро ќе биде познато не само по најголемата балканска звезда Здравко туку и по Уна. Таа е ќерка на Чола и прераснува во вистинска убавица.Има 20 години и илјадници фанови на Инстаграм. Тато Здравко е горд на наследничката која не пропушта ниту еден концерт и го бодри од првите редови. The post Ќерката на Здравко Чолиќ стана вистинска убавица appeared first on Република.

today17/11/2021 24

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%