EX-YU ЕСТРАДА

Убиен познат рапер, го нападнала група мажи зад сцената

today20/12/2021 11

Background
share close

Раперот „Drakeo The Ruler“ бил избоден со нож за време на одржувањето на музичкиот фестивал „Once Upon A Time In LA“. Тој беше пренесен во болница, каде подлегна на повредите, а организаторите го откажаа настанот. Дрејкео беше избоден со нож во вратот зад бината нешто пред 21 часот по локално време и беше пренесен во локална болница во критична состојба, објави на Твитер новинарот на „People“, Томас Миер. Раперот, чие вистинско име е Дарел Колдвел, бил нападнат во делот зад сцената на фестивалот од група мажи и бил сериозно повреден, изјавил извор за Лос Анџелес Тајмс кој имал „директно знаење за инцидентот“. Полицискиот оддел на Лос Анџелес потврди на Твитер дека имало инцидент на фестивалот кој предвреме го завршил настанот. Тие рекоа дека патролата на автопатот во Калифорнија ќе им помогне во истрагата. Фестивалот „Once Upon a Time in LA“ објави преку своите официјални профили на социјалните мрежи дека шоуто завршило предвреме и ги повика гостите да се упатат кон излезите. Истата фотографија била изложена и на бимовите на бината и фестивалот веднаш штом се осознала сериозноста на ситуацијата. Концертот се одржа на стадионот „Bank of California“ во „Exposition Park“ во Лос Анџелес, каде што требаше да настапат хип-хоп изведувачи како Снуп Дог, Ајс Кјуб, The Game, 50 Cent и YG.

The post Убиен познат рапер, го нападнала група мажи зад сцената appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Тејлор Свифт организираше забава – повеќе од 100 гости позитивни на корона

Повеќе од 100 луѓе кои присуствуваа на прославата на новиот албум „Red“ на пејачката Тејлор Свифт во Сиднеј се позитивни на коронавирус, пишува New York Post. Настанот собра 600 луѓе во театарот „Метро“ во Сиднеј, а дури и оние учесници кои сè уште не се позитивни на коронавирус беа замолени да се изолираат. Самата пејачка не присуствуваше на забавата, но тоа беше собир на обожаватели како дел од објавувањето на […]

today20/12/2021 15

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%