EX-YU ЕСТРАДА

TYGA во Скопје на 22 јуни на стадионот на АРМ

today15/12/2021 2

Background
share close

Со огромно задоволство сакаме да Ве информираме дека повеќекратниот Греми номиниран и наградуван артист TYGA (World Best Male Artist, World Best Live Act, World Best Song……) на 22ри јуни 2022 година на стадионот АРМ, во склоп на својата светска турнеја, доаѓа во Македонија како Headliner на FUSION FESTIVAL. Micheal Ray Nguyen – Stevenson a.k.a TYGA во својата кариера има соработувано со најголемите имиња на рап музиката, Chris Brown, Kanye West, Lil Wayne….. Влезниците за големиот спектакл веќе се во продажба со специјани празнични цени до 21.01.2022 преку продажната мрежа на Купи Карти За Се и Југотон https://www.kupikartizase.com/Events/tyga_2022 Поради големиот интерес за овој настан исто така влезници се пуштени во продажба и во нашите соседни земји, Бугарија, Грција, Србија, Косово и Албанија.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

СТИСКАЈТЕ ПАЛЦИ ВО НЕДЕЛА: Децата од „Дајте музика“ ќе настапат претпоследни на Јуниор Евросонг

Во Париз вчера беше извлечен редоследот по кој ќе пеат земјите-учеснички на годинешната Детска Евровизија. На фестивалот што ќе се одржи на 19 декември, Македонија ќе настапи претпоследна, осумнаесетта. Фестивалот ќе го отвори Германија, а последна ќе пее претставничката на Полска. На годинашниот Јуниор Евросонг ќе се натпреваруваат 19 земји. Како што е веќе познато, децата од мегапопуларната детска серија „Дајте Музика“ се избрани од МРТ да ја претставуваат Македонија. […]

today15/12/2021

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%