EX-YU ЕСТРАДА

TYGA специјален гостин на COACHELLA, а во јуни на FUSION FESTIVAL во Скопје

today19/04/2022

Background
share close

Сакаме да Ве информираме дека овој викенд се одржа еден од најголемите светски музички фестивали, „Coachella“ во Калифорнија, каде присуствуваа повеќе од 125.000 посетители од целиот свет, меѓу кои и најпознатите личности од музичката и филмската индустрија. Оваа година како хедлајнери на фестивалот настапија: Harry Styles, Billie Eilish, The Weeknd, а TYGA се појави како специјален гостин на настапот на Doja Cat по повод нивната нова соработка "Freaky Deaky". Песната е дел од албумот на TYGA кој излегува во Јуни, непосредно пред настапот на TYGA во Скопје, на FUSION FESTIVAL, кој ќе се одржи на 22.06.2022 на Стадионот на АРМ.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Новиот албум на Кендрик Ламар излегува во мај

Познатиот рапер од Калифорнија, Кендрик Ламар вчера го најави објавувањето на неговиот нов, петти студиски албум. Новото остварување е наречено „Mr. Morale & The Big Steppers“ излегува на 13 мај. По неговиот последен студиски албум „Damn“ за којшто ја доби Пулицеровата награда за музика, американскиот рапер работеше и на музиката за филмот на „Марвел“ – „Црниот пантер“. Компилацијата е изведена и на Фестивалот во Коачела, а освои 14 „Греми“ награди, […]

today19/04/2022

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%