EX-YU ЕСТРАДА

Турчинот со книга си го крие лицето да не гледа во вдовицата на Шаулиќ додека трае судењето за несреќата

today22/01/2022 26

Background
share close

Речиси три години по сообраќајната несреќа во која недалеку од Билефелд загинаа Шабан Шаулиќ и Мирсад Кериќ, а Слободан Стојадиновиќ се здоби со тешки телесни повреди, во Гитерсло денеска почна судењето на Турчинот Алсин Левент, кој е обвинет за двојно убиство од небрежност. Целото семејство Шаулиќ, вдовицата Гордана со децата Михајло и Санела, како и синот на починатиот Мирсад Кериќ, присуствуваат на судењето кое предизвикува голем интерес во јавноста до таа мера што судот доби рекорден број барања за акредитација на германски, но и претставници на медиумите од целиот регион. Поради големото присуство на медиумите, обвинетиот влезе во судницата со качулка на главата и цело време држеше книга пред себе за да не погледне во семејството.

Skoro 3 godine nakon tragedije u kojoj su poginuli Šaban Šaulić i Mirsad Kerić, u njemačkom Güterslohu počelo sudjenje Leventu A. kojeg optužnica tereti za dvostruko ubojstvo iz nehata. Veliki medijski interes u DE, suđenje bi danas moglo biti okončano. Familija ŠŠ je u sudnici. pic.twitter.com/2BbCN3vUir

— Srećko Matić (@srecko_matic) January 20, 2022

Судењето може да заврши денеска, бидејќи Турчинот ја призна вината.

The post Турчинот со книга си го крие лицето да не гледа во вдовицата на Шаулиќ додека трае судењето за несреќата appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%