EX-YU ЕСТРАДА

Тргни и полетај, без страв… Каролина се опрости од Аки Рахимовски

today31/01/2022 6

Background
share close

Многу познати личности од целиот Балкан се простуваат со музичката легенда Аки Рахимовски кој вчера почина на 67-годишна возраст во Словенија. Посебна објава на социјалните мрежи му посвети и нашата пејачка Каролина Гочева која беше добра пријателка со Аки. Таа на својот профил на Инстаграм објави видео од нивни зеаднички настап од пред неколку години, а во коментар напиша неколку емотивни зборови…

„Тргни и полетај, без страв… all you need is love. За Аки, кој никогаш не застана и никогаш од ништо не се плашеше“.

View this post on Instagram

A post shared by Karolina Goceva (@karolinagocheva)

The post Тргни и полетај, без страв… Каролина се опрости од Аки Рахимовски appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Бебето на Пријанка Чопра и Ник Џонас се роди 12 недели порано

Актерктата Пријанка Чопра и нејзиниот сопруг, пејачот Ник Џонас завчера го добија своето прво дете преку сурогат мајка. Тие ја соопштија убавата вест на профилите на социјалните мрежи, откривајќи дека се пресреќни што станале родители. Пресреќни сме што можеме да потврдиме дека добивме бебе преку сурогат. Замолуваме за приватност во овој посебен период додека се фокусираме на нашето семејство. View this post on Instagram A post shared by Nick Jonas […]

today31/01/2022 34

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%